Prøv et pro-medlemskap (fra 29 kroner) og få tilgang til de mest omfattende sakene og en rekke medlemsfordeler
(Elbil24): Hvilke vaner vi har med tanke på å vaske bilen er høyst varierende. Mens enkelte vasker bilen opptil flere ganger i uka, er det andre som stoler på at litt regn av og til gjør jobben.

Stor forskjell på bilvask-avtaler
Kantar Sifos webpanel i Sverige har på oppdrag fra Kvdbil gitt seg selv karakter fra 1–10 med tanke på hvor gode de er på bilvask, service og annet vedlikehold på bilen.
Alt i alt er det 49 prosent av svenskene som gir seg selv minst åtte av ti poeng akkurat der. De eldre virker å ta bedre vare på bilen enn de yngre – i aldersgruppen 56–79 år er det 62 prosent som gir seg selv god karakter, mot bare 39 prosent i aldersgruppen 17–34 år.
Om det skyldes at de faktisk er flinkere til å vedlikeholde bilen, eller om de bare skryter mer av seg selv vites ikke, men det er Audi-eiere som topper lista, der 67 prosent mener de fortjener en åtter eller bedre på poengskalaen.

Disse eierne vil ikke anbefale elbilene sine til andre
Dernest følger Volvo og BMW, med henholdsvis 57 og 56 prosent.
Toyota-eiere gir ikke seg selv så gode skussmål, og havner nederst av de 15 merkene med 35 prosent. Mercedes og Renault-eiere deler plassen foran, på 39 prosent.
Velkommen til vårt kommentarfelt
Vi setter pris på kommentarer til artiklene på elbil24.no. Husk at mange vil lese det du skriver. Hold deg til temaet og vær saklig. Vi gjør oppmerksom på at alle innlegg kan bli redigert eller fjernet av redaksjonen.