Audi, Cupra, Skoda og VW:

Avslørt: Audi, Skoda, VW og Cupra får betydelig økt ladefart

Og Elbil24 kan nå bekrefte den nye ladeeffekten.

OPPDATERES: En rekke modeller på VW-konsernets MEB-plattform får nå økt ladefart. Foto: Fred Magne Skillebæk
OPPDATERES: En rekke modeller på VW-konsernets MEB-plattform får nå økt ladefart. Foto: Fred Magne Skillebæk Vis mer
Publisert

(Elbil24): Modeller fra Audi, Cupra, Skoda og VW vil fra over nyåret få høyere ladefart enn de har i dag. I dag har modellene en maksimal ladeeffekt på 125 kW, og Elbil24 har fått vite at oppgraderingen derfra vil bli betydelig. Hvor mye den skal økes var først ment å offentliggjøres mot slutten av året.

Oppgraderingen gjelder alle modeller som leveres på MEB-plattformen med det største batteriet, på 82 kWh brutto/77 kWh netto, og kun dette.

Allerede abonnent? Logg inn

Våre beste tilbud!

Elbil24 Pro

Din vei til eksklusive elbil-artikler, omfattende tester og unike medlemsfordeler.

Du kan si opp når som helst.
Her finner du bruker- og abonnementsvilkår.

Vi bryr oss om ditt personvern

Elbil24 er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

Les mer

Velkommen til vårt kommentarfelt

Vi setter pris på kommentarer til artiklene på elbil24.no. Husk at mange vil lese det du skriver. Hold deg til temaet og vær saklig. Vi gjør oppmerksom på at alle innlegg kan bli redigert eller fjernet av redaksjonen.