Ser ikke på veien

Dette er farligere enn
promille og dop

De populære infotainment-systemene Apple CarPlay og Google Android Auto er farligere enn alkohol og dop bak rattet, viser en ny studie.

FARLIG UOPPMERKSOM: De nye berøringsskjermene tar oppmerksomheten bort fra ting som skjer på veien foran. Aller farligst er det når Appel CarPlay og Google Android Auto koples opp på skjermen i bilen. Foto: Rune Korsvoll
FARLIG UOPPMERKSOM: De nye berøringsskjermene tar oppmerksomheten bort fra ting som skjer på veien foran. Aller farligst er det når Appel CarPlay og Google Android Auto koples opp på skjermen i bilen. Foto: Rune Korsvoll Vis mer
Publisert
Sist oppdatert

Artikkelen krever PRO-medlemskap

Bli medlem og få tilgang til eksklusive kvalitetsartikler om elbil.

Du får tilgang til alle de store testene.

Tilgang til et stort fordelsprogram med svært gode rabatter

Du kan si opp når som helst.
Her finner du bruker- og abonnementsvilkår.

Trygg betaling med:

Vi bryr oss om ditt personvern

Elbil24 er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

Les mer

Velkommen til vårt kommentarfelt

Vi setter pris på kommentarer til artiklene på elbil24.no. Husk at mange vil lese det du skriver. Hold deg til temaet og vær saklig. Vi gjør oppmerksom på at alle innlegg kan bli redigert eller fjernet av redaksjonen.