Med akselerasjoner på under to sekunder fra 0-100 km/t, er de raskeste elbilene nå i ferd med å kjøre opp i halen på de ekstreme Formel 1-bilene vi ser på bane.
Fram til bare for to-tre år siden var det Ferrari og Bugatti alle så opp til, men nå er de forbikjørt av elektriske biler. Mange med navn du kanskje ikke har hørt før – Aspark og Rimac for eksempel.
Artikkelen krever PRO-medlemskap
Bli medlem og få tilgang til eksklusive kvalitetsartikler om elbil.
Du får tilgang til alle de store testene.
Tilgang til et stort fordelsprogram med svært gode rabatter
Du kan si opp når som helst.
Her finner du bruker- og abonnementsvilkår.
Vi bryr oss om ditt personvern
Elbil24 er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger
Velkommen til vårt kommentarfelt
Vi setter pris på kommentarer til artiklene på elbil24.no. Husk at mange vil lese det du skriver. Hold deg til temaet og vær saklig. Vi gjør oppmerksom på at alle innlegg kan bli redigert eller fjernet av redaksjonen.